Померла шведка, яка надихнула Астрід Ліндґрен створити Пеппі Довгапанчоху

. Фото: Аналітичний центр ADASTRA/Telegram

У Швеції померла жінка, яка надихнула письменницю Астрід Ліндґрен на створення Пеппі Довгапанчохи — Соня Мелін. Їй було 89 років. Про це 16 липня повідомили кілька шведських ЗМІ, а також шведське телебачення SVT і Dagens Nyheter.

Соня, чиє прізвище тоді було Сандін, отримала запрошення на дитяче свято для доньки Ліндґрен Карін у 1941 році. Пізніше Ліндґрен згадувала, що зустріч із рудоволосою Сонею надихнула її на розробку як зовнішності, так і характеру Пеппі.

В інтерв'ю газеті Expressen з нагоди свого 80-річчя в листопаді 1987 року Астрід Ліндґрен сказала: "Вона бігала сама по собі, така сповнена життя. І коли я побачила її, то подумала: «Ось моя Пеппі, і вона теж розкішно руденька»".

У дорослому віці Соня Мелін працювала продавчинею зелені на одному з ринків Стокгольма, а Астрід Ліндґрен була її постійною клієнткою.

Померла Соня Мелін, яка була прообразом для Пеппі Довгапанчохи. Скриншот зі сторінки у Twitter

Хто така Пеппі Довгапанчоха

"Пеппі Довгапанчоха" — дитяча пригодницька повість шведської письменниці Астрід Ліндґрен. Вперше опублікована у 1945 році видавництвом Rabén & Sjögren.

Пеппі чудернацька дівчинка, що мешкає у маленькому містечку у Швеції, в невеличкому будинку із садочком поряд із домівкою двох дітей — Томмі та Аніки.

Обкладинка українського перекладу книжки про Пеппі. Скриншот зі сторінки книгарня Yakaboo/www.yakaboo.ua

Астрід Ліндґрен — шведська дитяча письменниця, чиї книги перекладені більш ніж 85 мовами та видані у понад 100 країнах. Сьогодні вона найбільш відома завдяки своїм творам про "Карлсона, який живе на даху" та "Пеппі Довгапанчоху".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media