Перейти до основного змісту

Після погроз Трампа захопити Гренландію США просять Данію допомогти вирішити проблему з яйцями

ЗМІ
Яйця на ринку. Суспільне Черкаси

Сполучені Штати звернулися до Данії та інших європейських країн із запитом, чи можуть вони експортувати курячі яйця на американський ринок на тлі стрімкого зростання цін на цей продукт.

Про це повідомила галузева асоціація північних країн, передає Reuters.

Зазначається, що гуртові ціни на яйця у США сягнули рекордних показників через спалах пташиного грипу серед курей. Дональд Трамп у перший день свого президентства пообіцяв знизити ціни на яйця, однак у лютому ціни зросли на 59%.

У листі, з яким ознайомилося агентство, йдеться, що Міністерство сільського господарства США наприкінці лютого надіслали офіційні запити до країн-виробників яєць з проханням надати інформацію, чи вони зможуть і чи готові експортувати яйця на американський ринок.

"Ми все ще чекаємо на подальші вказівки від Вашингтону щодо наступних кроків, але чи є у вас оцінка кількості яєць, які можуть бути постачені до США (за умови, що вони відповідають усім вимогам імпорту. Вашингтон намагається дізнатися приблизну кількість, яку вони могли б отримати", — йдеться в повторному листі до Данської яєчної асоціації, надісланому на початку березня.

Данська яєчна асоціація відповіла, що вивчить це питання, однак у Європі немає надлишку яєць, оскільки споживання цього продукту зростає.

Речник асоціації сказав, що вони попросили у США більше деталей щодо умов такої угоди, підкресливши, що експорт яєць до США є складним через правила, пов’язані з гігієною та іншими факторами.

Запит до Данії США подали на тлі запровадження нових мит на імпорт з країн, у тому числі в Європі, і тривалої риторики президента США Дональда Трампа про приєднання Гренландії, яка входить до складу Данії.

13 березня Трамп заявив про можливу анексію Гренландії Сполученими Штатами.

У Данії заявили, що анексія острова означала б війну між двома країнами НАТО.

Що відомо про бажання Трампа перебрати Гренландію під контроль США

Наприкінці 2024 року Трамп сказав, що контроль над островом є "абсолютною необхідністю" для США – для національної безпеки і свободи в усьому світі. У відповідь на ці слова, прем’єр-міністр Ґренландії Муте Егеде заявив, що острів не продається.

Водночас Егеде виступає за незалежність Ґренландії від Данії. Він нещодавно звинуватив Данію в геноциді через скандал із примусовою стерилізацією жінок у 1960−70-х роках. У своєму новорічному зверненні Егеде знову закликав до незалежності острова та зняття "кайданів колоніальної ери".

7 січня Трамп на пресконференції не став обіцяти, що уникатиме військових чи економічних методів примусу для встановлення контролю над Ґренландією та Панамським каналом. У своїй соцмережі Truth Social Трамп також написав, що угода про приєднання Гренландії до Сполучених Штатів має відбутися, та закликав зробити цей найбільший острів у світі "знов великим".

Гренландія – це найбільший острів у світі та автономна територія Данії з великими запасами корисних копалин і нафти, а також стратегічними обʼєктами, зокрема американськими.

Топ дня
Вибір редакції