Перейти до основного змісту

Майже половина данців вважають США загрозою — опитування

Прапор Данії. Getty Images

Майже половина жителів Данії зараз вважають США значною загрозою для їхньої країни. При цьому переважна більшість виступає проти відходу Гренландії до складу США.

Про це свідчать дані дослідження YouGov, які отримало британське видання The Guardian.

Опитування понад 1000 людей у ​​Данії, проведене з 15 по 22 січня, показало, що 46% вважають США або “дуже великою загрозою”, або “досить великою загрозою” для Данії.

Це більше, ніж кількість тих, хто сказав, що вважає Північну Корею чи Іран загрозою – з них 44% і 40% відповідно. Водночас загроза Росії залишається значно вищою — 86% респондентів заявили, що вважають Москву загрозою.

З опитаних 78% сказали, що вони будуть проти продажу Гренландії США. При цьому 72% сказали, що остаточне рішення має бути за Гренландією, а не Данією.

Раніше Трамп заявив, що США потребують контролю над Гренландією – і Панамським каналом – для “економічної безпеки” і назвав володіння та контроль над територією “абсолютною необхідністю”.

Опитування громадської думки, опубліковане раніше цього тижня, показало, що 85% жителів Гренландії не хочуть, щоб острів став частиною США. Так, соцопитування Verian, проведене на замовлення данської газети Berlingske, показало, що лише 6% жителів Гренландії виступають за приєднання до США, а 9% не визначилися.

Що відомо про бажання Трампа перебрати Гренландію під контроль США

Наприкінці 2024 року Трамп сказав, що контроль над островом є "абсолютною необхідністю" для США – для національної безпеки і свободи в усьому світі. У відповідь на ці слова, прем’єр-міністр Ґренландії Муте Егеде заявив, що острів не продається.

Водночас Егеде виступає за незалежність Ґренландії від Данії. Він нещодавно звинуватив Данію в геноциді через скандал із примусовою стерилізацією жінок у 1960−70-х роках. У своєму новорічному зверненні Егеде знову закликав до незалежності острова та зняття "кайданів колоніальної ери".

7 січня Трамп на пресконференції не став обіцяти, що уникатиме військових чи економічних методів примусу для встановлення контролю над Ґренландією та Панамським каналом. У своїй соцмережі Truth Social Трамп також написав, що угода про приєднання Гренландії до Сполучених Штатів має відбутися, та закликав зробити цей найбільший острів у світі "знов великим".

Гренландія – це найбільший острів у світі та автономна територія Данії з великими запасами корисних копалин і нафти, а також стратегічними обʼєктами, зокрема американськими.

Топ дня
Вибір редакції