Перейти до основного змісту

Правоохоронці проводять обшуки в МСЕК та прокуратурах, які можуть бути причетні до "фейкових інвалідностей"

Ілюстративне фото. Суспільне Полтава

Правоохоронці проводяться обшуки у працівників МСЕК та в прокуратурах кількох областей України в рамках розслідування фактів неправомірного отримання інвалідності посадовими особами, зокрема прокурорами.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.

"Обшуки проводяться у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК, де були виявлені факти видачі довідок з ознаками фальсифікацій. Вилучено медичну документацію та особові справи, що можуть слугувати доказами у розслідуванні. Триває робота зі встановлення ланцюгів причетних осіб", — йдеться в повідомленні ОГП.

Правоохоронці допитують свідків та перевіряють медичні висновки, на підставі яких було встановлено групи інвалідності.

В ОГП також зазначають, що нині триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності:

"Станом на сьогодні в органах прокуратури налічується 523 прокурори, які мають інвалідність. Цей показник становить менше 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурам. Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%)".

Що цьому передувало

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

МОЗ України вже розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр, але цих результатів недостатньо.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

Кабінет міністрів дозволив МОЗ покласти права та обов'язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

29 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення МСЕК. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.

Топ дня

Вибір редакції