Перейти до основного змісту

Генпрокурор України Костін подав у відставку

Важливо
Генпрокурор України Андрій Костін у проєкті "Карп'як на Суспільному". Суспільне Новини

Генеральний прокурор України Андрій Костін сьогодні, 22 жовтня подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Посадовець заявив про таке рішення після засідання Ради з національної безпеки та оборони України за участі президента Володимира Зеленського, де обговорювали "очевидно аморальну ситуацію" з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів.

Костін поінформував, що зараз на всіх рівнях в Україні ідуть перевірки, розслідуються кримінальні провадження. За його словами, встановлено багато фактів зловживань у системі органів прокуратури.

Костін висловив згоду з позицією Зеленського, що мають бути скасовані всі статуси інвалідностей та пенсії, що надані неправомірно. Також мусять бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність, зокрема політична тому Костін вважає правильним заявити про своє звільнення з посади очільника ОГПУ.

Що відомо про наявність інвалідності у прокурорів Хмельницької області

16 жовтня редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні колишня керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.

У зв’язку з поширенням такої інформації генеральний прокурор Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. Перевіряють усі прокуратури України.

У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, що не може надавати інформацію про те, чи мають прокурори і їхні дружини інвалідність, адже це конфіденційна інформація і медична таємниця. За її словами, перевірки вже розпочалися, триває збір інформації. Цей процес розпочали не лише на Хмельниччині, але й в інших областях країни.

Також після повідомлень стосовно хмельницьких прокурорів Офіс генпрокурора ініціював створення робочої групи щодо хабарництва в МСЕК.

За інформацією, яку розмістили на сайті Офісу головного прокурора, на сьогодні встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини має інвалідність. Це Хмельницька обласна прокуратура та окружні прокуратури Хмельницької області. 80% з них — 50 осіб — отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення. Наказом генерального прокурора 17 жовтня Олексія Олійника звільнили з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Обов'язки керівника тимчасово виконуватиме перший заступник Юрій Висоцький.

У 2020 році Суспільне зняло документальний фільм-розслідування "Помилка 83" про складнощі в оформленні інвалідності для тих, хто цього потребує, та про покарання за хабарництво у системі МСЕК.

Топ дня

Вибір редакції