Перейти до основного змісту

Сотні квартир, земельних ділянок, автівки та гроші: АРМА знайшло перші активи фігурантів справ про корупцію у МСЕК

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розшукало перші активи п’ятьох фігурантів розслідування корупційних схем у медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК). Йдеться про понад сотню об'єктів нерухомості та земельних ділянок, автівки та значні кошти на рахунках.

Про це у Telegram повідомила очільниця АРМА Олена Дума.

Вона розповіла, що Нацагенство активно залучене до виявлення та розшуку активів працівників лікарських установ, ТЦК, ВЛК та МСЕК, які були залучені до корупційних схем. Зокрема, йдеться про факти підробки медичної документації для отримання статусу інваліда особами призовного віку, що надавало їм можливість уникнути призову на військову службу.

Окрім вилученого правоохоронцями під час обшуків майна, працівники АРМА вже розшукали перші активи п’ятьох фігурантів цих кримінальних проваджень та їх оточення.

Йдеться про:

  • 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості (у тому числі житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси);
  • 140 земельних ділянок (з цільовим призначенням, зокрема, для житлового будівництва, для ведення сільськогосподарського виробництва, для садівництва);
  • 30 автівок (серед яких автомобілі преміального класу, такі як Lexus, Tesla тощо);
  • корпоративні права на загальну суму понад 20 млн гривень (у тому числі в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії);
  • мільйони гривень на рахунках в банках;
  • зброю.

Дума зауважила, що велика кількість з виявлених активів була набута фігурантами корупційних справ саме під час повномасштабної війни Росії проти України та оформлена на близьких їм осіб.

"Це тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном. Інформацію про виявлені активи вже передано до відповідних правоохоронних органів", — додала очільниця АРМА.

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

МОЗ України вже розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр, але цих результатів недостатньо.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

Кабінет міністрів дозволив МОЗ покласти права та обов'язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

29 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення МСЕК. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.

Що відомо про наявність інвалідності у прокурорів Хмельницької області

16 жовтня редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні колишня керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.

У зв’язку з поширенням такої інформації генеральний прокурор Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. Перевіряють усі прокуратури України.

У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, що не може надавати інформацію про те, чи мають прокурори і їхні дружини інвалідність, адже це конфіденційна інформація і медична таємниця. За її словами, перевірки вже розпочалися, триває збір інформації. Цей процес розпочали не лише на Хмельниччині, але й в інших областях країни.

У 2020 році Суспільне зняло документальний фільм-розслідування "Помилка 83" про складнощі в оформленні інвалідності для тих, хто цього потребує, та про покарання за хабарництво у системі МСЕК.

Топ дня

Вибір редакції