Перейти до основного змісту

Україна може отримати членство в ЄС до 2029 року — Єврокомісія

Європейський комісар з питань розширення Олівер Варгеї . Європейський комісар з питань розширення Олівер Варгеї на пресконференції в штаб-квартирі Європейської комісії в Брюсселі, 20 квітня 2021 рік. Фото: АР/Francisco Seco

Україна може стати членом Європейського Союзу (ЄС) впродовж п'яти наступних років, якщо виконає всі необхідні реформи.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї, повідомляє видання DW.

30 вересня у Брюсселі презентували звіт про розширення ЄС, у якому йдеться про прогрес країн-кандидаток на вступ.

Єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї повідомив, що ЄС створив для України, Молдови та країн Західних Балкан додаткові інструменти, щоб "допомогти прискорити проведення реформ".

«Ми створили додаткові інструменти для країн Західних Балкан, Молдови та України, щоб допомогти їм прискорити проведення реформ.

"Ці інструменти називаються "План зростання", "План України", залежно від країни. І за допомогою цього плану ми зробили можливим для Західних Балкан, Молдови, а також для України завершити реформи, щоб все підготувати та стати членом ЄС до кінця наступного мандату Європейської Комісії", — наголосив Варгеї.

Мандат нової Європейської комісії матиме повноваження до кінця 2029 року.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня 2022 року надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 2023 року вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалили у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

Топ дня

Вибір редакції