Уряд повністю виконав рекомендації ЄК щодо вступу України в ЄС — Шмигаль

Засідання уряду. Фото: пресслужба Кабміну.

У червні минулого року Україні отримала статус кандидата на членство в Євросоюзі та 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба зробити для наступного кроку на шляху вступу до ЄС. На урядовому рівні рекомендації повністю виконані.

Про це на засіданні уряду сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Сьогодні ми ухвалюємо Державну цільову програму "Єдність у розмаїтті". Її мета — створення умов для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів. Після затвердження цієї програми можемо говорити, що на урядовому рівні ми повністю завершили виконання семи рекомендацій Єврокомісії", — сказав він.

Що загалом вдалося зробити

 1. Стартувала реформа Конституційного суду. Уряд працює в постійних консультаціях із Венеційською комісією.
 2. Перезавантажена Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів.
 3. Посилюється інституційна спроможність та незалежність антикорупційних органів. "Один з останніх прикладів — це урядовий законопроєкт про підвищення незалежності САП. За останній час було обрано нових керівників НАБУ та САП на відкритих конкурсах. Група держав проти корупції (GRECO) відзначила суттєвий прогрес України в питаннях запобігання корупції", — сказав Шмигаль.
 4. Кабмін напрацював нормативно-правову базу для боротьби з відмиванням грошей у межах стандартів FATF.
 5. Виконали рекомендації Венеційської комісії щодо імплементації антиолігархічного закону.
 6. Запрацювало законодавство про медіа та рекламу.
 7. На виконання нового закону про національні меншини розроблені необхідні підзаконні акти.

Крім того, за словами Шмигаля, Кабмін провів так званий селф-скринінг — урядовці проаналізували 28 тисяч актів права ЄС на предмет їхньої імплементації в правове поле України.

"Очікуємо, що в жовтні Україна отримає позитивну оцінку в межах звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС", — сказав прем'єр.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

 • реформа Конституційного суду;
 • продовження судової реформи;
 • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
 • боротьба з відмиванням коштів;
 • втілення антиолігархічного закону;
 • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
 • зміна законодавства про нацменшини.

13 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

22 вересня Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього лідери ЄС мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті.