Палата представників США схвалила нові санкції проти компаній, що працюють з "Північним потоком-2"

Оновлено

Палата представників США ухвалила додаткові санкції проти компаній, які беруть участь у страхування та ліцензуванні "Північного потоку-2". Санкції включені до оборонного бюджету-2021, який має схвалити Сенат, а чинний президент Дональд Трамп — підписати. Документ також передбачає фінансову допомогу Україні.

Про це повідомила радниця голови правління "Нафтогазу" Лана Зеркаль

Це не просто гарна новина, це "бомба", яка має остаточно підірвати плани Газпрому щодо добудови "Північного потоку-2" Сьогодні Палата представників США переважною більшістю 335:78, яка унеможливлює застосування вето, схвалила додаткові санкції проти компаній, що беруть участь у страхуванні та ліцензуванні проєкту ПП2", - написала вона у Facebook.

Вона також зазначила, що санкції інкорпоровані в закон про оборонний бюджет на 2021. Сенат має проголосувати санкції "найближчими днями".

Фінансова допомога

Окрім санкцій проти "Північного потоку-2" у документі  погоджено надання 250 мільйонів доларів військової допомоги в рамках ініціативи сприяння у сфері безпеки. Гроші мають бути направлені на на підтримку і допомогу Збройних сил України.

Складнощі з оборонним бюджетом

Водночас Трамп заявив, що планує ветувати проєкт оборонного бюджету, назвавши його "слабким".

Як відзначає Washington Post, спочатку Трамп не хотів підтримувати документ через положення, які вимагають перейменувати об'єкти, названі на честь конфедератів. Однак перед голосуванням Трамп також заявив, що документ має включати розділи щодо збереження національних пам'яток, дозвіл на скорочення кількості американських військових в інших країнах та положення про захист технологічних компаній, таких як Twitter, Facebook та Google, від відповідальності за вміст, який треті сторони розміщують на їхніх платформах.

Раніше цього року адміністрація Трампа оголосила про плани передислокації близько третини з 34 500 американських військовослужбовців, які зараз перебувають у Німеччині. Це рішення викликало осуд з боку демократів та республіканців. Тому до нового закону включено заборону на передислокацію американських частин.

Те, що документ підтримали 335 представників, не дозволить президентові його ветувати. Однак, Трамп все одно може затримати документ. За законом, він має 10 днів, не враховуючи неділі, на підписання, накладення вето чи “кишенькового вето”. Останній варіант, це фактична відмова від закону або відмова його підписати. Якщо Трамп це зробить, то Конгрес має знову зібратися після Різдва на голосування.

При цьому, документ має стати законом до опівдні 3 січня 2021 року, коли починається нова сесія Конгресу. У протилежному випадку він втратить чинність разом з усіма іншими незавершеними законопроєктами останніх двох років.

Що відомо

  • 8 вересня президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати зупинку будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" через отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • Уряд Німеччини розглядає варіанти можливої відповіді США у разі, якщо президент Трамп реалізує свої плани щодо впровадження додаткових санкцій проти проєкту газопроводу "Північний потік-2".
  • Швейцарська компанія Nord Stream AG, в якій російська компанія ПАТ "Газпром" має 51% акцій, володіє та експлуатує трубопровід "Північний потік-1", який забезпечує транзит газу між Виборгом (Росія) та Любліном (Німеччина). Будівництво трубопроводу було завершено у 2012 році.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планують добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • МЗС України привітало нещодавнє рішення Федеральної мережевої агенції Німеччини, яка відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.
  • Пізніше генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.