У Німеччині розкритикували санкції США проти "Північного потоку-2"

Facebook

Німеччина виступає проти американських санкції, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2". Про це 21 грудня заявила заступниця речника німецького уряду Ульріке Деммер, повідомляє Deutsche Welle.

"Федеральний уряд відкидає такі екстериторіальні санкції. Вони завдають удару німецьким та європейським підприємствам та втручаються у наші внутрішні справи", – заявила Деммер.

З огляду на переговори між Україною та Росією щодо транзиту російського газу через Україну до ЄС "такі американські заходи, які передусім покликані захищати Україну, є особливо незрозумілими", додала представниця уряду.

Не згодні із санкціями проти російського газогону і в Соціал-демократичній партії Німеччини (СДПН).

"Цей односторонній крок є тягарем для двосторонніх відносин. Запроваджені США санкції не завадять завершити роботу щодо "Північного потоку-2", натомість лише затримають її", – сказав зовнішньополітичний речник СДПН Нільс Шмід.

Як відомо:

  • Газопровід "Північний потік 2" побудований уже приблизно на 92%.
  • Президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет на наступний фінансовий рік. Американські законодавці включили в нього положення про санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік 2". Санкції торкнуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • У Кремлі заявили, що санкції США є порушенням міжнародного права, але вони не зупинять побудову "Північного потоку-2".