Меркель у Москві заявила, що "Північний потік-2" треба добудувати

Facebook

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у Москві заявила, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця. Про це вона сказала під час спільної прессконференції з російським президентом Володимиром Путіним.

"Це – економічний проект", – сказала вона. "Тому ми вважаємо його правильним", – зазначила Меркель. За її словами, Німеччина не підтримує санкції США, які націлені на компанії, задіяні у будівництві "Північного потоку-2".

За її словами, ФРН не бачить односторонньої залежності від РФ в питаннях поставок газу.

"Тим, ​​хто говорить, що ми потрапляємо під односторонню залежність, можу сказати, що Німеччина та інші країни, які отримують вигоду від "Північного потоку", зацікавлені в диверсифікації газових поставок", – сказала канцлер. "Думаю, це важливий проект", – додала вона.

Крім того, Меркель привітала підписання Росією і Україною угоди про продовження транзиту російського газу.

Як відомо:

  • Україна домовилась про транзит російського газу на наступні 5 років з можливою пролонгацією.
  • Відповідно до угоди, "Газпром" має повернути "Нафтогазу" близько 3 мільярдів доларів за рішенням арбітражу у Стокгольмі. Водночас Київ відмовляється від майбутніх позовів до російської компанії.
  • Президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет на 2020 фінансовий рік. Американські законодавці включили в нього положення про санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".