Суд у Люксембурзі відхилив позов "Північного потоку-2" проти газової директиви ЄС

AP

Генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.

"Генеральний суд Європейського Союзу оголошує, що дії, вчинені "Північним потоком" та "Північним поток-2" проти Директиви 2019/692, яка поширює певні правила внутрішнього ринку природного газу, на трубопроводи з третіх країн, є неприпустимими", – йдеться у рішенні суду.

Генеральний суд зазначає, серед іншого, що "Північний потік" не мав права експлуатувати та/або продовжувати експлуатувати подвійну трубопровідну систему "Північний потік", вільно від будь-яких регуляторних обмежень ЄС, принаймні, що стосується частини лінії, яка знаходиться на території ЄС, в даному випадку в територіальному морі держави-члена.

У "Нафтогазі" назвали це "чудовою новиною".

Тим часом у "Північному потоці" стверджують, що Федеральне мережеве агентство Німеччини ухвалило рішення вивести газогін "Північний потік-1" з-під дії ключових положень про спільний газовий ринок ЄС, відомих також як Третій енергопакет, на 20-річний термін. Утім цей пакет і так передбачав можливість звільнення від його дії тих газопроводів, які були добудовані до набуття ним чинності.

15 травня Федеральна мережева агенція Німеччини відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.

Що відомо

  • Швейцарська компанія Nord Stream AG, в якій російська компанія ПАТ "Газпром" має 51% акцій, володіє та експлуатує трубопровід "Північний потік-1", який забезпечує потік газу між Виборгом (Росія) та Любліном ( Німеччина), поблизу Грейфсвальда (Німеччина). Будівництво цього трубопроводу було завершено в 2012 році, і він повинен експлуатуватися протягом 50 років.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планують добудувати наприкінці 2020 року. Разом із іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.