Зеркаль про рішення Німеччини щодо "Північного потоку-2": "Це не вб'є його"

AP

Федеральна мережева агенція Німеччини відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС. Радниця голови правління "Нафтогазу" Олена Зеркаль заявила, що "це рішення не "вб’є" остаточно цей проект, але створює додаткові ускладнення у його реалізації.

"Bundesnetzagentur відхилив клопотання Nord Stream 2 AG про звільнення від регулювання частини "Північного потоку-2", що працює на території Німеччини", – йдеться у повідомленні німецького регулятора.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник назвав це рішення "великою перемогою у Берліні".

У свою чергу радниця голови правління "Нафтогазу" Олена Зеркаль, коментуючи рішення німецького регулятора, написала у Facebook, що "навіть якщо проєкт (Північний потік-2" буде завершено, Росія зможе використовувати його проектні транзитні потужності (55 млрд куб. м на рік) тільки на половину".

Зеркаль каже, що компанія Nord Stream 2 AG ("Північний потік-2") має ще місяць, щоб подати апеляцію на рішення німецького регулятора.

"Втім, збереження транзитної ролі України все ще під питанням. Якщо трубопровід буде добудовано, наш транзит з високою ймовірністю буде дорівнювати нулю. Саме тому, санкції США мають зараз вирішальне значення для блокування будівництва. Як відомо, російський трубоукладчик "Академік Черський" вже зайшов у німецький порт Мукран, де знаходиться логістичний центр Nord Stream 2 AG та зберігаються матеріали для завершення будівництва. Наші американські партнери запевняють, що Газпрому не вдасться задіяти свій флот без ризику для всієї компанії та її акціонерів потрапити під жорсткі санкції США", – написала Зеркаль.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планують добудувати наприкінці 2020 року. Разом із іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.