У Міноборони розповіли про те, як діяти бойовим медикам після полону

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова виступає на 1-му щорічному Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоров'я "Воїн: життя, здоров'я, боєздатність", Київ, 27 липня 2024 року. Суспільне Новини/Нікіта Галка

Бойовий медик, який повернувся з полону, проходить стандартизований процес реінтеграції за нормами НАТО. Через реінтеграцію проходять звільнені полонені всіх спеціалізацій, не тільки медики.

Про це заступниця міністра оборони Наталія Калмикова сказала 27 липня під час першого щорічного Міжнародного конгресу з військової медицини та ментального здоров'я "Воїн: життя, здоров'я, боєздатність".

"Щодо статусу після повернення з полону бойового медика. Бойовий медик ЗСУ, повертаючись з полону проходить процес реінтеграції — саме такий термін застосовується до військовослужбовців після звільнення з полону", — сказала посадовиця.

Цей процес наразі зараз вже стандартизований, закладений в законі, в постановах. Він відповідає стандартам країн НАТО. У нормах чітко зрозуміло, яким чином з людиною поводитися, які обстеження їй необхідно пройти.

"Через цей процес проходить будь-який військовослужбовець, незалежно від фаху", — додала Калмикова.

Напередодні Дня медика родини полонених медиків та правники заявили, що в російському полоні, попередньо, 500 медиків. 78 з них було звільнено під час обмінів.

Основні тези політиків на Міжнародному конгресі 27 липня

Калмикова анонсувала електронну систему, де лікарям буде видно всю допомогу, яку отримував поранений боєць ЗСУ

Міністр оборони України Рустем Умєров під час конгресу розповів про основні напрями щодо реабілітації військовослужбовців ЗСУ, над якими працює МОУ. Україна запровадила нову військово-лікувальну спеціальність із психології, разом з НАТО запускає проєкт "Реноватор" та розвиває програму реабілітації, яка допоможе бійцю повертатися на службу.

За словами Умєрова, в Україні започатковують лабораторію визначення якості турнікетів і впроваджують нові закордонні протоколи надання першої медичної допомоги.

Крім того, Умєров анонсував, що в Україні з'явиться Координаційний центр для спільного управління медичними ресурсами Сил оборони. Це потрібно для ефективного керування медиками.

А президент Володимир Зеленський анонсував, що Міністерство оборони разом із Генеральним штабом до кінця року повинні розгорнути медичну інформаційну систему у військових частинах, щоб маршрут поранених був прозорим та зрозумілим.