В Україні започатковують лабораторію визначення якості турнікетів і впроваджують нові закордонні протоколи надання першої медичної допомоги.
Про це розповів міністр оборони України Рустем Умєров 27 липня на першому щорічному Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоров'я "Воїн: життя, здоров'я, боєздатність" 27 липня в Києві, передає кореспондент Суспільного.
Умєров розповів про найближчі плани Міноборони. Перше – це стандарти підготовки з практичної медицини.
"Наша мета – щоб кожен військовослужбовець володів навичками само- та взаємодопомоги. Ми розробляємо і впроваджуємо навчальні програми, які включають практичні тренінги, симуляції та інтерактивні курси", — уточнив міністр.
Міністерство наголошує, що кожен солдат має знати, як правильно надати першу допомогу собі та товаришу по службі в будь-якій ситуації.
Ще один план — лабораторія визначення якості турнікетів. В Україні відкривають спецлабораторію, яка буде здійснювати перевірку і сертифікацію турнікетів. Це дозволить гарантувати високу якість, надійність критично важливих медичних засобів, підкреслив міністр.
Ще один напрям роботи МОУ — модульна модель надання догоспітальної допомоги. "Ми впроваджуємо модульну модель для медпунктів першого і другого рівня з чітко визначеними штатами, табелями та формулярами. Це дозволить швидко розгортати медпункти в будь-яких умовах, забезпечуючи необхідний рівень меддопомоги в будь-якій ситуації", — поінформував Умєров.
Триває також співпраця України з міжнародними партнерами (з SAG UГрупа сприяння безпеці в Україні) для адаптації програм підготовки медичних кадрів.
Паралельно в Україні працюють над впровадженням програм ASSET і NAMSOC в Україні. "Вже незабаром запровадимо передові програми підготовки медичних кадрів: Advanced Surgical Skills, Forex Purchasing Program і National Association of Medical Special Operations команд в Україні, що дозволить нашим медикам отримати висококваліфіковану підготовку й бути підготовленими до будь-яких викликів", — додав урядовець.
Умєров під час конгресу також розповів про основні напрями щодо реабілітації військовослужбовців ЗСУ, над якими працює МОУ. Україна запровадила нову військово-лікувальну спеціальність із психології, разом з НАТО запускає проєкт "Реноватор" та розвиває програму реабілітації, яка допоможе бійцю повертатися на службу.
А президент Володимир Зеленський анонсував, що Міністерство оборони разом із Генеральним штабом до кінця року повинні розгорнути медичну інформаційну систему у військових частинах, щоб маршрут поранених був прозорим та зрозумілим.