Індія готується підписати довгострокову угоду з РФ про імпорт нафти — Reuters

Індія. Фото: AP

Державні нафтопереробні підприємства Індії ведуть переговори з Росією про укладання довгострокової угоди з імпорту нафти.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в уряді.

Зазначається, що Індія та Росія ще повинні остаточно узгодити умови щодо валюти у якій здійснюватимуться розрахунки.

"Спільні переговори державних переробників з Росією вже ведуться", — повідомило джерело.

Індійські приватні нафтопереробні компанії Nayara Energy та Reliance Industries (RELI.NS) вже підписали строкові угоди щодо імпорту російської нафти. зазначається, що Nayara частково належить російській нафтовій компанії "Роснефть".

За словами джерела, індійські приватні нафтопереробники можуть приєднатися до переговорів, які ведуть державні компанії пізніше.

Співрозмовник агентства зазначив, що третій за величиною економіці Азії потрібні "передбачувані та стабільні" постачання нафти, оскільки Індія розширює свої нафтопереробні потужності, щоб задовольнити зростання попиту на паливо.

Індія стала найбільшим покупцем російської морської нафти, яка продається зі знижкою, оскільки західні організації уникали закупівель через низку санкцій, накладених на Росію через її вторгнення в Україну.

Імпорт російської нафти в Індію травні 2023 року досяг рекордного рівня — 1,95 мільйона барелів на день. Це призвело до скорочення закупівель з Іраку та Саудівської Аравії.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня 2022 року Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринкахзросли ціни на нафту.

На початку липня 2022 року країни "Групи семи" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня 2002 року ЄС затвердив 8-й пакет антиросійських санкцій, який зокрема закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мали набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада 2022 року стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.