Reuters: Індійський НПЗ закуповуватиме російську нафту в рублях

Прапор Індія. Фото: AP

Оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, індійська Reliance Industries, уклала однорічну угоду з російською державною нафтовою компанією "Роснафта" про купівлю нафти в рублях.

Про це повідомляє Reuters 28 травня.

Зазначається, що чотири джерела, обізнані з цим питанням, Reuters, що Reliance Industries збирається закуповувати у "Роснафти" щонайменше 3 мільйони барелів нафти в російській валюті.

Очільник Кремля Володимир Путін давно прагне відійти від західної банківської та фінансової систем. Використання рублів для купівлі нафти є альтернативним підходом до того, як Індія та Росія сприяють торгівлі, попри санкції Заходу.

Після санкцій, запроваджених проти Росії через її вторгнення в Україну, Індія стала ключовим покупцем російської нафти , поступаючись лише Китаю, купуючи її в індійських рупіях, дирхамах і китайських юанях.

Цього місяця імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму після того, як поновилися поставки з несанкційних танкерів російської компанії "Совкомфлот", повідомило Reuters 21 травня з посиланням на дані судноплавних і торгових джерел.

Нова угода була укладена після того, як уряд Індії звернувся до своїх нафтопереробників, включаючи приватну Reliance Industries, із рідкісним проханням забезпечити щонайменше третину контрактних поставок з Росії в рамках довгострокової угоди.

За даними Reuters, однорічна угода, яка набула чинності 1 квітня, також забезпечить Reliance Industries пільгову ставку нафти, оскільки члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) очікують продовжити добровільне скорочення поставок після червня.

"Індія є стратегічним партнером нафтової компанії "Роснафта". Співпраця з індійськими компаніями включає проєкти у сфері видобутку, нафтопереробки та торгівлі нафтою та нафтопродуктами", — йдеться в заяві компанії.

У компанії відмовилися підтвердити угоду з Reliance Industries, заявивши, що не будуть коментувати конфіденційні угоди з партнерами.

У перший місяць 2024/25 фінансового року індійські нафтопереробні заводи імпортували майже 1,8 мільйона барелів на день російської нафти, що на 8,2% більше, ніж у попередньому місяці.

Нью-Делі підтримує активне економічне партнерство з Москвою на тлі війни проти України, що дуже засмутило західні країни.

Повідомляється, що платежі за нафту здійснюватимуться через індійський HDFC Bank і російський Газпромбанк.