Країни ЄС не змогли домовитися про граничну ціну на російську нафту, переговори перенесені на понеділок — Bloomberg

ЗМІ
. Ілюстративне фото: Unsplash

Європейський Союз призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважають попередню пропозицію "занадто щедрою" для Росії.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що дипломати очікували укладення угоди в п'ятницю ввечері, однак перемовини були перенесені на понеділок 28 листопада.

Як повідомили джерела Bloomberg, Польща і країни Балтії обурені пропозицією обмежити ціни на російську нафту на рівні $65 за барель, оскільки ця ціна є навіть вищою за ту, за якою Москва продає сиру нафту станом на зараз.

У зв'язку з цим Польща зокрема вимагає додаткових санкцій та встановлення ціни нижче ринкового рівня.

Водночас деякі судноплавні країни, серед яких Греція, виступають за встановлення вищої граничної ціни на російську нафту, аби зберегти товарний потік.

"Країни змушені обирати між двома пріоритетами: намагатися "задушити" доходи Росії і уникати потенційно болючих стрибків ціни на нафту, які можуть завдати шкоди світовій економіці", — пише Bloomberg.

Сьогодні також стало відомо, що міністри енергетики ЄС не змогли домовитися про обмеження цін на газ через глибокі розбіжності.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.
  • 6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Читайте також

Заборона на торгівлю та транспортування російської нафти: Єрмак розкрив зміст нових санкцій США

У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти — Bloomberg

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо