Макрон закликав надати дозвіл Україні атакувати військові об'єкти в Росії

Президент Франції Емманюель Макрон. Фото: AP Photo/Omar Havana

Президент Франції Емманюель Макрон на спільній з німецьким канцлером Олафом Шольцом пресконференції у Німеччині підтримав пропозицію дозволити Україні завдавати ударів по військових об'єктах на території Росії західною зброєю. Він додав, що постачання далекобійної зброї Києву не призведе до ескалації конфлікту.

"Ми вважаємо, що ми повинні дозволити їм нейтралізувати військові об'єкти, звідки нападають на Україну, але ми не можемо допустити, щоб це зачепило інші цивільні об'єкти або інші військові цілі", — сказав Макрон.

За словами французького президента, унеможливлювати українські удари по об'єктах у Росії, з яких обстрілюється Україна, означало б говорити українцям: "Ми даємо вам зброю, але ви не можете захищати себе".

"Коли у Росії визначено місця, з яких нападають на Україну, я думаю, ми можемо це допустити, якщо хочемо досягти нашої мети", — заявив Макрон.

На його думку, можливість дозволу Україні зробити це не означає ескалацію конфлікту.

"Насправді ми не провокуємо ескалацію", — сказав глава французької держави, аргументуючи свою позицію тим, що у такий спосіб Україна могла б краще захищати свою територію.

Що відомо про обмеження використання західної зброї по території РФ

У США група законодавців вимагає від Міністерства оборони дозволити Україні завдавати ударів по території Росії із застосуванням американської зброї. Заява містить заклик до міністра оборони США Ллойда Остіна "дозволити Україні за певних обставин використовувати надану США зброю для завдання ударів по стратегічних цілях на російській території".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю The Economist заявив, що Україна повинна мати право завдавати ударів по території Росії за допомогою поставленої західної зброї.

27 травня Парламентська Асамблея НАТО закликала уряди своїх країн надати Україні дозвіл бити західною зброєю по території Росії.

Не проти зняти обмеження Польща та Швеція. Але заперечують проти такого Італія, Бельгія та Німеччина.

Що відомо про відправлення в Україну інструкторів з ЄС

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 27 травня повідомив, що після спілкування з французьким колегою Себастьяном Лекорню сторони домовилися про відправку інструкторів з Франції для підготовки українських військовослужбовців.

Після цього французьке медіа BFM TV надіслало запит до Міністерства оборони Франції щодо підтвердження цієї інформації, де це не підтвердили. Там вказали, що такі навчання "є одним з напрямів, що обговорюються".

Пізно ввечері 27 травня Міноборони України опублікувало заяву, що "станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання".