У Міноборони розʼяснили ситуацію щодо французьких військових інструкторів в Україні

Важливо
Міністерство оборони України. Міноборони

У Міністерстві оборони України заявили, що досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо направлення військових інструкторів в Україні.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 27 травня повідомив, що після спілкування з французьким колегою Себастьяном Лекорню сторони домовилися про відправку інструкторів з Франції для підготовки українських військовослужбовців.

Після цього французьке медіа BFM TV надіслало запит до Міністерства оборони Франції щодо підтвердження цієї інформації, де це не підтвердили. Там вказали, що такі навчання "є одним з напрямів, що обговорюються".

Пізно ввечері 27 травня Міноборони України опублікувало заяву, що "станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання".

У відомстві кажуть, що з лютого 2024 року Україна "висловила зацікавленість", щоб військові інструктори прибули до України й навчали українських оборонців.

"Міноборони спільно з Генштабом почали внутрішню роботу над відповідними документами по цьому питанню, щоб не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде прийнято відповідне рішення", — йдеться у заяві Міноборони.