Німеччина проти того, щоб Україна атакувала територію РФ західною зброєю

ЗМІ
Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) та канцлер Німеччини Олаф Шольц (праворуч) під час брифінгу. AP/Markus Schreiber

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти того, щоб дозволити ЗСУ завдавати ударів по військових цілях у РФ західною зброєю.

Слова чиновника наводить агентство DPA.

Існують "чіткі правила, які погоджені з Україною і які працюють" щодо поставок німецької зброї, зазначив політик. Він каже, що його мета — "не допустити, аби це стало великою війною".

Наразі Німеччина поставляє Україні зброю з умовою, що вона не буде завдавати нею ударів по території Росії. Зважаючи на дедалі складнішу військову ситуацію, зовнішній політик Зелених Антон Гофрайтер цими вихідними закликав надати Україні таку можливість.

"Мова йде про захист українського населення", – сказав Гофрайтер газеті Funke.

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтервʼю американській газеті The New York Times сказав, що Україна хоче використовувати зброю, яку надають західні партнери для атак по військових цілях на території РФ у якості захисту.

Нині в Україні є своє зброя, яку використовує для ударів по РФ. Проте Зеленський каже, що неодноразово звертався до президента США Джо Байдена та до лідерів багатьох країн за дозволом атакувати територію Росії західною зброєю.

У США група законодавців вимагає від Міністерства оборони дозволити Україні завдавати ударів по території Росії із застосуванням американської зброї. Заява містить заклик до міністра оборони США Ллойда Остіна "дозволити Україні за певних обставин використовувати надану США зброю для завдання ударів по стратегічних цілях на російській території". Також таку можливість не проти надати Польща та Швеція.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю The Economist закликав союзників по НАТО дати дозвіл Україні завдавати ударів по Росії.