Якщо Росія наважиться напасти на НАТО, Калінінград буде "нейтралізований" першим — посол Литви у Швеції

. Скріншот: YouTube

Литовський дипломат Лінас Лінкявічюс заявив, що після вступу Швеції до Північноатлантичного альянсу Балтійське море стало внутрішнім морем НАТО.

Про це посадовець повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.

"Якщо Росія наважиться кинути виклик Альянсу, Калінінград буде "нейтралізований" першим", — підкреслив Лінкявічюс.

Посол Литви у Швеції наголосив: "Попередні брехливі звинувачення РФ у тому, що вона оточена НАТО, тепер стають реальністю",

Що відомо про вступ Швеції до НАТО

Швеція разом із сусідньою Фінляндією прагнули стати членами НАТО після вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Станом на 29 липня 2022 року дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

Між Туреччиною та Швецією є конфлікт, оскільки Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені у першій країні. Туреччина вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом, але незрозуміло, чи переконає це Туреччину дозволити країні приєднатися до НАТО.

23 січня 2024 року парламент Туреччини підтримав прийняття заявки Швеції на членство у Північноатлантичному альянсі. За підсумками переговорів, пропозицію ухвалили голосами 287 із 346 депутатів.

25 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган схвалив ратифікацію членства Швеції в НАТО, підписавши відповідний документ.