Зеленський заявив, що постійно "отримує сигнали" від США про продовження підтримки України

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівння, що Сполучені Штати підтримають Україну і нададуть необхідну допомогу. Він також вважає, що більшість американців розуміють, що зараз українці захищають не лише свою державу, а й всю Європу і спільні демократичні цінності.

Про це глава України заявив під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом 16 лютого.

"Принаймні такі сигнали я постійно отримую від президента США, його адміністрації і представників двох партій (демократичної й республіканської — ред.), — сказав Зеленський.

Водночас він визнав, що в політичних колах США "є різні голоси" з приводу підтримки України.

"Радикальні, є дуже "гарячі голови" в США, які займаються політичним процесом. Тому я все ж розраховую, що попри всі складнощі, які сьогодні є в Конгресі, в цілому в політиці Америки через вибори, вважаю, все ж таки знайдеться всьому цьому прагматичний американський підхід до того, що ми захищаємо безпеку світу. І сьогодні ця війна і цей захист триває на території України, і ми платимо найбільшу ціну", — сказав Зеленський.

Зі свого боку німецький канцлер Олаф Шольц попросив Конгрес проголосувати за виділення фінансування на підтримку України.

"Хочу звернутися до американського Конгресу і просити їх про прийняття тих рішень, які потрібні Україні зараз, щоб забезпечити її фінансову і військову підтримку", — сказав Шольц.

16 лютого президент України Володимир Зеленськй прибув до Німеччини і зустрівся з канцлером ФРН Олафом Шольцом.

Напередодні стало відомо, що Зеленський 16 лютого відвідає Німеччину та Францію, де зустрінеться з Олафом Шольцом та Еммануелем Макроном.

Згодом в адміністрації глави французької держави розповіли, що у Парижі Зеленський і Макрон підпишуть двосторонню угоду про безпеку.

17 лютого Зеленський виступить на Мюнхенській безпековій конференції та проведе низку двосторонніх зустрічей. Зокрема заплановані переговори з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.