Зеленський прибув до Німеччини і зустрівся з Шольцом

Оновлено
Президент України Володимир Зеленський прибув до Німеччини і зустрівся з канцлером ФРН Олафом Шольцом, 16 лютого 2024 року. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 16 лютого, розпочав свій візит до Німеччини та Франції. У Берліні президент розпочав переговори з канцлером ФРН Олафом Шольцом. Планується підписання Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та ФРН.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Зазначається, що Зеленський прибув до Відомства Федерального канцлера Німеччини у Берліні, де почалися його переговори з канцлером ФРН Олафом Шольцом.

Лідери планують обговорити подальшу підтримку України в оборонній, політичній та фінансовій сферах.

За підсумками переговорів заплановане підписання Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Федеративною Республікою Німеччина, зазначили у пресслужбі.

Зеленський та Шольц також обговорять питання підтримки України на шляху до набуття членства у Європейському Союзі та НАТО.

Про прибуття до Німеччини Зеленський раніше повідомив у соцмережах.

За його словами, попереду два важливі дні. Заплановані зустрічі з партнерами в Німеччині та Франції, нові домовленості та участь у Мюнхенській безпековій конференції.

"Нова архітектура безпеки для України, нові можливості. Робимо все, щоб якнайшвидше закінчити війну на справедливих українських умовах та забезпечити надійний мир", — написав президент.

Напередодні стало відомо, що Зеленський 16 лютого відвідає Німеччину та Францію, де зустрінеться з Олафом Шольцом та Еммануелем Макроном.

Згодом в адміністрації глави французької держави розповіли, що у Парижі Зеленський і Макрон підпишуть двосторонню угоду про безпеку.

17 лютого Зеленський виступить на Мюнхенській безпековій конференції та проведе низку двосторонніх зустрічей. Зокрема заплановані переговори з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.