Зеленський зустрінеться з Шольцом та Макроном, а також візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції

Президент України Володимир Зеленський під час поїздки на Черкащину, 5 лютого 2024 року. Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський 16 лютого відвідає Німеччину та Францію. Він зустрінеться із канцлером ФРН Олафом Шольцом і главою Франції Еммануелем Макроном.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Також 17 лютого Зеленський виступить на головній сцені Мюнхенської безпекової конференції й проведе низку двосторонніх зустрічей на її полях. Зокрема заплановані переговори з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, президентом Чехії Петром Павелом, прем’єркою Данії Метте Фредеріксен, очільником уряду Нідерландів Марком Рютте та іншими лідерами держав і великих бізнесів.

Також у складі делегації на чолі з президентом у безпековій конференції візьме участь міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Як повідомили в МЗС, глава української дипломатії проведе переговори з міністрами закордонних справ "Групи семи" (G7) та іншими міністрами закордонних справ, а також візьме участь у панельних дискусіях заходу.

Минулого року Володимир Зеленський брав участь у Мюнхенській безпековій конференції по відеозв'язку. Тоді він відкрив захід і заявив, що "ми маємо перемогти Путінів по всьому світу" та наголосив на необхідності "швидко приймати рішення західними партнерами".

Мюнхенська безпекова конференція

У Німеччині 16-18 лютого відбудеться 60-та Мюнхенська безпекова конференція (Munich Security Conference, MSC). Близько 150 політиків світу обговорюватимуть глобальні загрози, серед яких збройні конфлікти й кліматичні зміни та масова міграція через них, тероризм, кібератаки. Цьогоріч на конференції очікується більша присутність країн Глобального Півдня. Окрім лідерів ЄС та США захід, зокрема, мають відвідати президент Ізраїлю Ісаак Герцог, прем'єр-міністр Палестини Мохаммад Штайєх та президент Азербайджану Ільхам Алієв.