У британського короля Чарльза III діагностували рак

Король Великої Британії Чарльз III виступає перед обома палатами парламенту Франції, 21 вересня 2023 року. Фото: AP

У короля Великої Британії Чарльза III діагностували рак. Тип раку не було виявлено, але монарх вже почав "регулярне лікування".

Про це повідомили у Букінгемському палаці.

Зазначається, що під час нещодавньої операції короля в лікарні з приводу доброякісного збільшення передміхурової залози було відмічено окреме захворювання. Подальші діагностичні тести виявили форму раку.

"Його Величність Чарльз III сьогодні розпочав регулярне лікування, протягом якого лікарі порадили йому відкласти публічні обов’язки. Протягом цього періоду Його Величність продовжуватиме займатися державними справами та офіційними документами, як зазвичай", — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що монарх вдячний своїй медичній команді за швидке втручання, яке стало можливим завдяки нещодавній операції в лікарні.

"Король Великої Британії як і раніше цілком позитивно ставиться до свого лікування і сподівається якомога швидше повернутися до повноцінної громадської роботи. Його Величність вирішив поділитися своїм діагнозом, щоб запобігти спекуляціям і в надії, що це може сприяти громадському розумінню для всіх тих, хто в усьому світі вражений раком", — додали у Букінгемському палаці.

Зі свого боку прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак побажав королю Чарльзу III "повного та швидкого одужання".

"Я не сумніваюся, що він швидко повернеться до повної сили, і я знаю, що вся країна бажатиме йому успіху", — йдеться у дописі Сунака у соцмережі X (раніше — Twitter).

26 січня британського монарха Чарльза ІІІ госпіталізували для лікування збільшеної простати.

27 січня Чарльз ІІІ пройшов курс лікування від збільшення простати після того, як його госпіталізували вранці напередодні. Процедуру провели в приватній лікарні London Clinic. За словами королеви Камілли, британський монарх "почувався добре".

Раніше король Чарльз повідомив про свою проблему зі здоров'ям, щоб закликати інших чоловіків перевірити простату.

Зазначається, що після розкриття інформації про стан здоров’я монарха на сайті Національної служби охорони здоров'я Великої Британії (NHS) різко зросла кількість запитів про збільшення простати. Це привітали лікарі та благодійні організації.

У заяві Букінгемського палацу йшлося, що король був "радий дізнатися, що його діагноз позитивно впливає на обізнаність громадськості про здоров'я".

Він також подякував тим, хто "надіслав свої найкращі побажання".

Що цьому передувало

Про те, що 75-річний король Чарльз планує провести "корекційну процедуру" з приводу збільшеної простати, Букінгемський палац повідомив 17 січня 2023 року.

Доброякісне збільшення простати зустрічається у чоловіків старше 50 років і, як правило, не є серйозним захворюванням, повідомляється на сайті Національної служби охорони здоров'я Великої Британії (NHS).

Зазначається, що приблизно кожен третій чоловік віком понад 50 років має певні симптоми збільшення простати — залози, яка розташована безпосередньо під сечовим міхуром. Хоча зазвичай це не становить серйозної загрози для здоров'я, але може викликати симптоми та проблеми, зокрема утруднене сечовипускання або спорожнення сечового міхура. Цей стан не означає, що пацієнт має підвищений ризик розвитку раку простати.