. Король Великої Британії Чарльз III і Камілла, королева-консорт, на балконі Букінгемського палацу. 6 травня 2023 року. Фото: AP

Короля Великої Британії Чарльза ІІІ госпіталізували для лікування збільшеної простати.

Про це повідомляє Букінгемський палац, передає ВВС.

Процедуру проведуть у приватній клініці London Clinic, де минулого тижня прооперували принцесу Уельську Кетрін.

Наскільки відомо, король відвідав невістку в лікарні в п'ятницю вранці — напередодні свого власного запланованого лікування. Наразі невідомо, як довго король Чарльз залишиться в лікарні.

Як пише ВВС, коли король прибув до лондонської лікарні, з ним була й королева Камілла.

Раніше король Чарльз повідомив про свою проблему зі здоров'ям, щоб закликати інших чоловіків перевірити простату, відзначає ВВС.

Зазначається, що після розкриття інформації про стан здоров’я монарха на сайті Національної служби охорони здоров'я Великої Британії (NHS) різко зросла кількість запитів про збільшення простати. Це привітали лікарі та благодійні організації.

У заяві Букінгемського палацу йдеться, що король був "радий дізнатися, що його діагноз позитивно впливає на обізнаність громадськості про здоров'я".

Він також подякував тим, хто "надіслав свої найкращі побажання".

Король буде лікуватися в тій же лікарні, де минулого тижня його невістка Кетрін перенесла "операцію на черевній порожнині". Очікується, що коли вона залишить лікарню, то проведе кілька місяців, відновлюючись вдома у Віндзорі.

Що цьому передувало

Про те, що 75-річний король Чарльз планує провести "корекційну процедуру" з приводу збільшеної простати, палац повідомив минулого тижня.

Доброякісне збільшення простати зустрічається у чоловіків старше 50 років і, як правило, не є серйозним захворюванням, повідомляється на сайті Національної служби охорони здоров'я Великої Британії (NHS).

Зазначається, що приблизно кожен третій чоловік віком понад 50 років має певні симптоми збільшення простати — залози, яка розташована безпосередньо під сечовим міхуром. Хоча зазвичай це не становить серйозної загрози для здоров'я, але може викликати симптоми та проблеми, зокрема утруднене сечовипускання або спорожнення сечового міхура. Цей стан не означає, що пацієнт має підвищений ризик розвитку раку простати.