Італія виступає за переговори про членство України в Євросоюзі — очільник МЗС країни

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні. Фото: AP

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що влада країни виступає за те, щоб саміт Євросоюзу, який відбудеться 14-15 грудня дав "зелене світло" на початок переговорів про приєднання України до блоку.

Про це повідомляє ANSA.

Також Таяні закликав до прискорення у процесі приєднання до Європейського союзу балканських держав.

"Ми висловили схвальну думку щодо початку переговорів з Україною про членство в ЄС. Ми відзначили рішення Києва прийняти нові закони для своєї угорської меншини, про що я просив, оскільки я був президентом Європейського парламенту", — сказав Таяні журналістам в кулуарах Ради ЄС.

При цьому, глава МЗС Італії наполіг на прискоренні темпів щодо вступу до ЄС балканських держав.

"Водночас ми просимо, щоб робота була здійснена для прискорення вступу балканських країн", — сказав Таяні.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.