Уряд Орбана "відверто перейшов на російські позиції" — Туск

Лідер "Громадянської коаліції" Польщі Дональд Туск. Фото: AP/Czarek Sokolowski

Лідер "Громадянської коаліції" Польщі Дональд Туск заявив, що уряд прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана "відверто перейшов на російські позиції".

Про це польський політик повідомив під час пресконференції 8 грудня, передає TVN24.

"Ми маємо справу з урядом, який відверто перейшов на російські позиції. Орбан не приховує цього", — сказав Туск, запевнивши, що буде твердим на Європейські раді.

Лідер "Громадянської коаліції" Польщі зазначив, що "переконаний, що відсьогодні більшість лідерів братимуть до уваги польську думку, коли мовиться про українські питання та Угорщину й Орбана".

Раніше Орбан у інтерв'ю виданню Le Point заявив, що звіт Європейської комісії про те, що Україна виконала чотири з семи передумов для початку перемовин про вступ, "просто неправда".

"Відомо, що Україна є однією з найбільш корумпованих країн світу. Ми не можемо ухвалювати рішення про початок процесу переговорів про вступ", — додав прем'єр Угорщини.

1 грудня Орбан говорив про те, що Європейський союз повинен спочатку підписати угоду стосовно стратегічного партнерства з Україною, а не починати перемовини про вступ.

Опісля Мішель наголосив, що Євросоюз та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства", оскільки була підписана угода про асоціацію.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.