Макрон не зміг переконати Орбана щодо вступу України в ЄС — Le Point

Фото: Andrea Savorani Neri/NurPhoto via Getty Images

Президент Франції Еммануель Макрон під час  двосторонньої зустрічі 7 грудня не зміг переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти вето на вступ України до Європейського Союзу.

Про це повідомляє французьке видання Le Point.

Як пише видання,  Орбан все ще стоїть на своєму —  жодного початку переговорів про вступ з Україною.

При цьоіму сам Орбан у соцмережі Х (колишній Твіттер) написав, що "мав чудову зустріч з президентом Еммануелем Макроном в Парижі".

"Позиція Угорщини є чіткою напередодні грудневого саміту лідерів ЄС", — написав Орбан.

Як пише видання, перед тим, як тет-а-тет поспілкуватися з Еммануелем Макроном, Віктор Орбан поспілкувався з Le Point.

Видання наводить кілька цитат угорського прем’єра.

“Якщо ви дозволите Україні увійти в нашу європейську аграрну систему, це її зруйнує”, — сказав Орбан, говорячи про Україну.

Щодо Росії, то Орбан сказав, що та “належить до іншої форми цивілізації”.

“Неможливе порівняння з ЄС чи європейським континентом, головною цінністю якого є свобода”, — заявив Орбан.

Раніше Орбан пригрозив заблокувати початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба говорить, що Україна працює на всіх рівнях, аби рішення було позитивним.

1 грудня Орбан говорив про те, що Європейський союз повинен спочатку підписати угоду стосовно стратегічного партнерства з Україною, а не починати перемовини про вступ.

Опісля президент Євроради Шарль Мішель наголосив, що ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства", оскільки була підписана угода про асоціацію.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступалапроти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.