Зеленський поговорив телефоном з канцлером ФРН і прем'єром Великої Британії. Про що йшлося

Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 30 листопада, поговорив телефоном з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський подякував Шольцу за потужний "зимовий" оборонний пакет від Німеччини, який містить чотири системи IRIS-T. Вони обговорили подальшу оборонну співпрацю. Президент також висловив подяку за багаторічну програму фінансової допомоги від Німеччини.

"Разом із серйозним посиленням Німеччиною нашої ППО це найкращі сигнали неослабної підтримки з боку вашої держави. Дуже ціную, що всі наші домовленості виконуються", – сказав Зеленський.

Також сторони обговорили поточну ситуацію на полі бою. Президент розповів про ранкове відвідання Куп'янська на Харківщині, а також Херсона, Миколаєва та Одеси напередодні. Окремо Зеленський поінформував Шольца про безпекову ситуацію в Чорному морі, функціонування "зернового коридору" та заходи, необхідні для подальшого захисту цивільного судноплавства в цьому регіоні. Співрозмовники скоординували позиції перед майбутніми двосторонніми та багатосторонніми заходами на різних рівнях.

Зеленський наголосив на важливості забезпечення єдності всередині Євросоюзу щодо ухвалення рішення про початок переговорів про приєднання України до ЄС, а також щодо виділення 50 млрд євро допомоги на наступні роки.

Під час розмови з прем'єром Великої Британії Ріші Сунаком, Зеленський подякував Сполученому Королівству за незмінну оборонну та політичну підтримку, що надається нашій країні в умовах повномасштабної війни.

З огляду на результати здійснених візитів на лінію фронту на півдні та сході України президент поінформував Сунака про пріоритетні потреби для посилення оборонних спроможностей ЗСУ і зміцнення повітряного щита.

Сторони також обговорили подальшу макрофінансову підтримку України та скоординували кроки напередодні важливих міжнародних заходів. Окремо співрозмовники торкнулися питань євроатлантичної інтеграції України.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.

21 листопада міністр оборони ФРН Борис Пісторіус оголосив про новий пакет допомоги для України на суму 1,3 мільярда євро.

22 листопада Німеччина передала Україні бойові машини піхоти Marder і боєприпаси у межах нового пакета допомоги.