Patriot, Leopard, Marder: Німеччина передасть Україні озброєнь на 700 млн євро

Система ППО Patriot під час військових навчань у Швеції, 30 квітня 2023 року. AP

Німеччина виділила Україні новий пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 млн євро, у яки зокрема увійдуть ЗРК Patriot, танки Leopard та БМП Marder.

Під час саміту НАТО у Вільнюсі заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

"Німецький уряд у найкоротші терміни прийняв рішення знову надати пакет на суму майже 700 мільйонів євро, а це і "Мардери", і "Леопарди", і боєприпаси, і "Патріоти" тощо. Отже, це ще один дійсно величезний пакет, на який ми витратимо до 2027 року понад 17 мільярдів євро", — сказав він.

За словами міністра Німеччина продовжує допомагати, бо переконана, що це необхідно і єдиний правильний спосіб підтримати Україну стільки, скільки буде потрібно.

За даними газети Süddeutsche Zeitung, Україна отримає:

Дві пускові установки зенітно-ракетних комплексів Patriot з арсеналу бундесверу;

• 25 танків Leopard;

• 40 БМП Marder;

• 20 тисяч артилерійських снарядів.

7 липня Німеччина оголосила про передачу Україні нового пакета військової допомоги, зокрема броньованої машини DACHS та мостоукладача.

30 червня, Німеччина передала Україні вантажівки та систему розмінування у пакеті військової допомоги.

7 червня Німеччина передала українським Силам оборони ще один пакет військової допомоги, до якого, зокрема, увійшли всюдиходи Bandvagn 206, боєприпаси для зенітних самохідних установок Gerpard, а також розвідувальні дрони.

23 травня Німеччина передала Україні пакет військової допомоги, до якого увійшли, зокрема, 54 розвідувальних безпілотники Vector, радіолокаційна система та 34 пікапи.