Системи ППО та 10 танків Leopard. Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні

Важливо
. Система ППО Iris-T. ФОТО: Getty Images

Напередодні 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України "Рамштайн", Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро.

Про це йдеться у заяві Міноборони Німеччини.

Зазначається, що новий пакет допомоги від Німеччини передусім містить засоби протиповітряної оборони, зокрема, додаткову систему Patriot та IRIS-T, про які раніше повідомлялось. Термін їхнього відправлення в Україну не уточнюється.

Також до пакета увійдуть ще десять танків Leopard 1A5, три додаткові зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів, які прибудуть в Україну в наступні кілька тижнів.

У Міноборони країни також уточнюють, що протягом жовтня Україна отримає раніше обіцяні системи ППО – третю IRIS-T SLM (середньої дальності) та другу IRIS-T SLS (малої дальності).

"Завдяки цьому новому "зимовому пакету" ми ще більше підвищуємо оперативну готовність українських Збройних сил у найближчі місяці", – сказав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Крім того, для Сил спеціальних операцій України ФРН передасть додатковий пакет підтримки на 20 млн євро, до якого увійдуть транспортні засоби, зброя та особисте спорядження, аби вони "були більш боєздатними". Також забезпечується безперервне постачання боєприпасів. Наразі надходять додаткові боєприпаси калібру 155-мм.

"Німеччина є найбільшим у Європі донором військової допомоги Україні та другим у світі після США. Це впливає як на забезпечення технікою, боєприпасами та обладнанням, так і на підготовку українських військ. До кінця 2023 року очікується, що загалом у Німеччині пройдуть підготовку 10 тисяч українських військових", — йдеться у повідомленні Міноборони ФРН.

Раніше стало відомо, що Київ став найбільшим покупцем німецької зброї: за перші три квартали 2023 року уряд Німеччини схвалив експорт до України озброєнь на суму 3,3 млрд євро.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.