Німеччина поставила Україні першу партію нових снарядів до зенітних установок Gepard

Важливо
. Зенітна самохідна установка Gepard. Скриншот з відео: Командування Об'єднаних Сил ЗС України / Facebook

Німеччина передала Україні щойно вироблені на побудованій виробничій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони Німеччини.

У оборонному відомстві зазначили, що будівництво лінії для виготовлення боєприпасів успішно завершили "в амбітні терміни". Це дозволило здійснити першу поставку п'ятизначної кількості снарядів в Україну.

"Війна в Україні майже щодня нагадує нам, що захист власної країни залежить від протиповітряної оборони та достатньої кількості боєприпасів. З відновленням виробництва боєприпасів до Gepard ми зосереджуємося саме на цих двох важливих аспектах. Я радий, що ми так швидко і без бюрократичних перешкод запустили виробництво", – сказав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

За словами Пісторіуса, Німеччина і надалі підтримуватиме Україну в тих сферах, які є її сильними сторонами: артилерія, боєприпаси та наземна протиповітряна оборона.

У лютому цього року Борис Пісторіус на засіданні у форматі Рамштайн заявив, що на замовлення Міноборони ФРН компанія Rheinmetall AG відновить виробничу лінію для виробництва боєприпасів до Gepard.

Підписаний у лютому контракт на 168 млн євро передбачає поставку загалом 300 тисяч снарядів. Для цього треба було перезапустити виробництво. Перші боєприпаси вдалося доставити в Україну майже через сім місяців після підписання контракту.

Станом на сьогодні Німеччина поставила Україні 46 установок Gepard. Ще шість мають надійти найближчим часом.

11 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що ФРН виділила Україні новий пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 млн євро.