Пісторіус оголосив про новий пакет допомоги від Німеччини для України на 1,3 млрд євро

. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час візиту до танкового батальйону 203 Бундесверу в Аугсдорфі, Німеччина, 1 лютого 2023 року, AP Photo / Martin Meissne.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який 21 листопада приїхав до Києва з візитом, оголосив про новий пакет допомоги для України на суму 1,3 мільярда євро.

Про це посадовець повідомив під час брифінгу зі своїм українським колегою Рустемом Умєровим, передає кореспондентка Суспільного.

Пісторіус зазначив, що до переліку зокрема ввійдуть:

  • чотири системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM;
  • 20 тисяч снарядів 155-мм калібру;
  • протитанкові міни.

Глава німецького міністерства оборони додав, що виділення нового пакета сигналізує про те, що ФРН з Україною "стійко та надійно".

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.