Reuters: У Німеччині владна коаліція планує подвоїти військову допомогу Україні в 2024 році

ЗМІ
. Ілюстративне фото: Getty Images

Владна коаліція Німеччини досягла домовленості подвоїти військову допомогу Україні до 8 мільярдів євро у 2024 році.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в політколах Берліна.

Як зазначили співрозмовники агентства, законодавці від соціал-демократів, Вільної демократичної партії та "Зелених" домовилися про підвищення, обговорюючи федеральний бюджет на 2024 рік.

Засідання бюджетного комітету Бундестагу заплановане на 16 листопада.

Джерела Reuters вказали, що у разі схвалення парламентом, де в коаліції партій більшість, витрати Німеччини на оборону збільшаться до 2,1% ВВП держави. Таким чином вони перевищать планку мінімальних витрат на відповідні потреби, встановлену для членів НАТО.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.