Шольц закликав Путіна зробити перший крок до миру: "Він повинен вивести війська"

Канцлер ФРН Олаф Шольц. Фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що президент РФ Володимир Путін має зробити перший крок до мирного вирішення війни в Україні.

Про це політик повідомив під час візиту до міста Нутеталь у землі Бранденбург, передає The Guardian.

"Він повинен вивести війська [з України]", — сказав Шольц та водночас, відповідаючи на запитання про те, чи можливі мирні переговори, зазначив, що "наразі немає жодних ознак того, що це станеться".

"Путін не повинен досягти своєї мети, яка полягає в застосуванні сили для анексії частини сусідньої країни", — наголосив канцлер.

Політик також вкотре запевнив Україну в тому, що Німеччина допомагатиме їй у захисті від вторгнення РФ стільки, скільки буде потрібно.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.