Болгарія відмовиться від імпорту російської нафти раніше, ніж планувалося — Politico

Прапор Болгарії, ілюстративне фото: Getty Images

Болгарія відмовиться від імпорту російської нафти на шість місяців раніше, ніж планувалося, аби завадити Кремлю обходити західні санкції.

Про це повідомляє Politico.

Зазначається, що відповідне рішення уряд Болгарії ухвалив сьогодні 17 листопада після "запеклих дебатів".

Раніше Politico писало про те, що Болгарія пропускає мільйони барелів російської нафти на нафтопереробний завод, що належить Росії, на своїй території, який потім експортує очищені нафтопродукти за кордон, зокрема до країн ЄС.

За даними видання, Росія завдяки цій "лазівці у санкціях" заробила близько мільярда євро.

Нафтопереробний завод "Лукойл", розташований поблизу чорноморського порту Бургас, мав змогу імпортувати російську нафту завдяки винятку, який зробив Європейський Союз для Болгарії аби захистити країну від дефіциту енергоносіїв.

Згідно з ухваленим рішенням, з 1 січня 2024 року у Болгарії буде призупинено квотування експорту, а з 1 березня 2024 року імпорт і переробка російської нафти буде припинено повністю.

Раніше передбачалось, що завод "Лукойл" зможе імпортувати російську нафту до кінця 2024 року.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.