Данія може заблокувати доступ до ринків російським нафтовим танкерам — FТ

Парламент Данії, фото: Getty Images

Згідно з новими планами Європейського Союзу, Данії буде доручено перевіряти і потенційно блокувати російські нафтові танкери, що проходять через її води.

Про це повідомила в середу, 15 листопада, газета Financial Times.

Зазначається, що Захід у цей час шукає нові способи запровадити верхню межу цін на російську нафту.

За словами трьох джерел, обізнаних з переговорами в Брюсселі, Данія буде перевіряти танкери відповідно до законів, що дозволяють державам перевіряти судна, які, на їхню думку, становлять загрозу для довкілля.

Данія буде націлена на танкери, що проходять через данські протоки без західної страховки, йдеться у звіті FT. Як пише видання, вся російська нафта, що транспортується через Балтійське море, або приблизно 60% від загального обсягу морського експорту, перетинає данські протоки на шляху до міжнародних ринків.

У грудні минулого року країни "Великої сімки", Європейський Союз і Австралія ввели обмеження на експорт російської нафти морським транспортом на рівні 60 доларів за барель через війну РФ в Україні. Але зростання світових цін на нафту в цьому році призвело до того, що значна частина російської нафти торгується вище цього обмеження.

Раніше повідомлялось, що Міністерство фінансів США надіслало повідомлення компаніям з управління морським транспортом із проханням надати інформацію про 100 танкерів, які підозрюються у порушенні західних санкцій щодо російської нафти.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.