Від початку вторгнення РФ на експорті нафти та газу заробила майже 550 млрд євро

Ілюстративне фото: Associated Press

Від початку повномасштабного вторгнення Росія на експорті нафти та газу заробила майже 550 мільярдів євро. З них 180 мільярдів євро заплатив Євросоюз.

Про це свідчать дані Center for Research on Energy and Clean Air. Фінансування через імпорт російського викопного палива до ЄС з кінця березня 2022 року скоротилося більш ніж удвічі, у порівнянні до вторгнення. Хоч ЄС залишається найбільшим імпортером, зараз він не набагато перевершує Китай.

Усередині європейського блоку основними покупцями російських енергоресурсів були Німеччина (€28 млрд), Нідерланди (€18 млрд) та Італія (€17 млрд). Другий найбільший покупець — Китай (понад €143 млрд). З них на нафту припадає €107 млрд, на газ — €17 млрд, а на вугілля — €18 млрд.

Далі йде Індія (€64 млрд), Туреччина (€53 млрд) та Південна Корея (€14 млрд).

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.