До найбільшої лікарні Гази вдалося доправити другу партію медикаментів — ООН

. Поранену палестинську жінку везуть на візку в лікарню Аль-Шифа після ізраїльських авіаударів по місту Газа в центральній частині Сектору Гази, 5 листопада 2023 року. Фото: AP Photo/Abed Khaled

Друга від початку війни Ізраїлю з ХАМАСом партія медикаментів і засобів невідкладної допомоги надійшла до лікарні Аль-Шифа на зруйнованій війною півночі Сектору Гази, яка є найбільшою лікарнею регіону. При цьому в ООН попередили, що їх потрібно набагато більше.

Про це пише видання The Times of Israel з посиланням на заяву ООН.

Видання також відзначає, що, згідно з заявами Ізраїлю,  ХАМАС побудував свій головний командний центр під лікарнею Аль-Шифа.

У спільній заяві керівники агентства ООН з підтримки палестинських біженців і Всесвітньої організації охорони здоров'я наголосили, що допомога надійшла до найбільшої лікарні Гази, "незважаючи на величезні ризики для нашого персоналу і партнерів у сфері охорони здоров'я через безперервні бомбардування".

Вони підкреслили, що ця поставка життєво необхідних матеріалів була лише другою, що надійшла до лікарні, розташованої в місті Газа, з моменту початку війни між Ізраїлем і ХАМАС більше місяця тому.

"Ми вітаємо цю допомогу, але кількість доставленого нами вантажу далеко не достатня для задоволення величезних потреб у секторі Газа", — йдеться у заяві глави агентства ООН з підтримки палестинських біженців Філіппе Лаццаріні і глави ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейесуса.

Вони описують умови в лікарні як "катастрофічні", з "майже двома пацієнтами на кожне ліжко", оскільки "кількість поранених зростає з кожною годиною".

Лаццаріні і Гебрейесус розповіли, що лікарі змушені надавати допомогу пораненим і хворим пацієнтам у коридорах, на підлозі і на відкритому повітрі, "в той час як пацієнти зазнають величезного і непотрібного болю, оскільки ліки і анестетики закінчуються".

У той же час, десятки тисяч переміщених осіб шукають притулку на парковках і у дворах лікарні.

Глави  агентства ООН з підтримки палестинських біженців і  ВООЗ закликають терміново забезпечити постачання палива для гуманітарних організацій в Газі.

"Без палива лікарні та інші життєво важливі об'єкти, такі як опріснювальні установки та пекарні, не зможуть працювати, і в результаті, напевно, загине ще більше людей", — йдеться у їхній заяві.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.