Сектор Гази залишатиметься без світла, води і палива, поки не поверне заручників — міністр енергетики Ізраїлю

. Палестинці йдуть через уламки будівель, зруйнованих ізраїльськими авіаударами в місті Газа у вівторок, 10 жовтня 2023 року. Фото: AP/Hassan Eslaiah

Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

Про це зранку 12 жовтня заявив міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац.

"Гуманітарна допомога Газі? Жоден електричний вимикач не увімкнеться, жоден гідрант не відкриється і жоден бензовоз не в'їде, поки викрадені ізраїльтяни не повернуться додому. Гуманітарне за гуманітарне. І ніхто не буде читати нам моралі", — написав Кац.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо.

Як пише The Washington Post, двома основними джерелами електроенергії в Газі є ізраїльська електроенергетична компанія, яка постачає електроенергію через 10 ліній, і електростанція в Газі, яка часто працює з частковою потужністю через неефективне дизельне паливо. Електрика з Єгипту вже багато років не постачається.

9 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС — зокрема й про знеструмлення регіону.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.