Ізраїльські військові повністю оточили Газу — речник ЦАХАЛ

. Військовий Армії оборони Ізраїлю у Секторі Гази, 2 листопада 2023 рік. Фото: АР

Речник армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

Про це Даніель Хагарі сказав на пресконференції, передає The Times Of Israel.

"Наші війська завершили оточення міста Газа, центру діяльності ХАМАС", — сказав Хагарі.

Речник ЦАХАЛ поінформував, що ізраїльські військові наразі атакують позиції ХАМАС, їхні командні пункти, інфраструктуру, призначену для запуску ракет, а також знищують бойовиків угрупування.

Він також додав, що лідер ХАМАС Ісмаїл Ханія, який живе в Катарі, має відвідати Іран на своєму приватному літаку.

"Вони намагаються відвернути нашу увагу від зосередження на Газі, а ми зосереджені на ХАМАС", — сказав Хагарі.

Відповідаючи на запитання про можливе припинення вогню, Хагарі сказав, що такий термін як "припинення вогню" на цей час взагалі не розглядається.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.