Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль

. Наслідки масованого ракетного удару по Ізраїлю зранку 7 жовтня 2023 року. Фото: Getty Images

У світі засуджують ранкову атаку ХАМАС на Ізраїль. Зокрема, свою солідарність із народом Ізраїлю висловили у Європейському Союзі.

"Ми з болем стежимо за новинами з Ізраїлю. Ми однозначно засуджуємо атаки ХАМАС.Це жахливе насильство має припинитися негайно. Тероризм і насильство нічого не вирішують. ЄС висловлює свою солідарність із Ізраїлем у ці важкі моменти", — написав Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
"Рішуче засуджуємо невибіркові атаки проти Ізраїлю та його народу сьогодні вранці, які спричинили терор і насильство проти невинних громадян.Мої думки з усіма постраждалими. ЄС солідарний із ізраїльським народом у цей жахливий момент", — йдеться у заяві голови Європейської Ради Шарля Мішеля.
"Я однозначно засуджую атаку терористів ХАМАС на Ізраїль. Це тероризм у його найпідлішій формі. Ізраїль має право захищатися від таких жахливих нападів", — наголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
"Я шокований сьогоднішніми ранковими атаками терористів ХАМАС проти ізраїльських громадян. Ізраїль має абсолютне право захищати себе. Ми контактуємо з ізраїльською владою, і британські громадяни в Ізраїлі повинні дотримуватися рекомендацій щодо подорожей", — заявив глава британського уряду Ріші Сунак.
"Сполучене Королівство однозначно засуджує жахливі напади ХАМАС на ізраїльське цивільне населення. Велика Британія завжди підтримуватиме право Ізраїлю захищатися", — заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Джеймс Клеверлі.
"Я засуджую терористичні напади на Ізраїль. Я думаю про невинних жертв насильства і бажаю ізраїльським друзям якомога швидше впоратися з ситуацією та реалізувати свої амбіції жити в мирі та безпеці. Чеська Республіка завжди повністю підтримувала Ізраїль у цих зусиллях і підтримуватиме його надалі", — написав прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.
"ХАМАС посилює насильство. Я рішуче засуджую терористичні напади з Гази на Ізраїль. Насильство та ракети проти невинних людей мають зупинитися негайно. Ізраїль має нашу повну солідарність і право за нормами міжнародного права захищатися від терору", — заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
"Україна рішуче засуджує триваючі терористичні атаки проти Ізраїлю, включаючи ракетні обстріли цивільного населення в Єрусалимі та Тель-Авіві. Ми висловлюємо підтримку Ізраїлю в його праві захищати себе і свій народ", — йдеться у заяві українського МЗС.

Представник ООН на Близькому Сході Тор Веннесланд "рішуче засудив" напад ХАМАС на ізраїльські міста поблизу Гази та ракетний обстріл центрального Ізраїлю.

"Ці події призвели до жахливих сцен насильства та багатьох загиблих і поранених ізраїльтян, причому багато хто з них, як вважають, були викрадені в Газі. Це жахливі атаки, спрямовані проти мирних жителів, і їх слід негайно припинити", – йдеться у заяві Тора Веннесланда.

Він додав, що перебуває в тісному контакті з усіма зацікавленими особами, щоб закликати до максимальної стриманості та закликати всі сторони захистити цивільних людей.

"Це небезпечна прірва, і я закликаю всіх відійти від краю", — наголосив Веннесланд.

Що відомо про ситуацію в Ізраїлі

Вранці 7 жовтня Ізраїль атакували з Сектору Газа. По центральних та південних районах Ізраїлю завдано масованого ракетного удару. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що терористи також намагалися проникнути на південь Ізраїлю з Гази. Мешканців просять залишатися у своїх домівках.

Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль перебуває у стані війни. Міністр оборони Ізраїлю запровадив особливий стан у центральній частині країни після обстрілів із Гази.

ХАМАС заявив, що випустив 5000 ракет по Ізраїлю під час своєї ранкової атаки. В МЗС України Суспільному повідомили, що наразі не мають даних щодо постраждалих українців.

За даними МЗС, громадян України наразі немає серед постраждалих внаслідок бойових дій в Ізраїлі.