Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та анонсував "повну облогу" Сектору Гази

. Ізраїльські солдати в Сдероті, Ізраїль, 7 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Ohad Zwigenberg

ЦАХАЛ заявляє, що відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків. Газа буде в повній облозі, а очільника ХАМАСу збираються ліквідувати, каже влада Ізраїлю.

Про нові заяви Ізраїлю повідомляє видання The Times of Israel.

Речник ізраїльської армії Даніель контрадмірал Хагарі заявив на пресконференції, що ізраїльські війська відновили контроль над усіма містами, що розташовані на кордоні з Сектором Гази. За словами представника ЦАХАЛу, протягом останніх годин випадки зіткнень між ізраїльськими військовими та палестинцями "були поодинокими", наразі в жодному з населених пунктів бойових дій немає.

"Цілком можливо, що в цьому районі все ще є терористи", — додав речник ЦАХАЛ.

Евакуація цивільних та укріплення кордонів

Військові евакуювали 15 із 24 міст на кордоні та продовжать вивезення інших містечок найближчим часом. Водночас місто Сдерот не будуть евакуювати.

Хагарі заявив, що кордон з Газою укріплять танками, яких підтримуватимуть бойові вертольоти та безпілотники.

Щодо призову резервістів — Хагарі каже, що ЦАХАЛ ніколи не мобілізував так багато резервістів за такий стислий проміжок часу — 300 тисяч людей за 48 годин.

Командувач ХАМАСу — "покійник"

Хагарі додав, що очільнику бойовиків ХАМАС не уникнути смерті.

"Ях'я Сінвар — командувач кампанії, і він покійник. Військове та політичне керівництво ХАМАСу, усі його активи будуть атаковані, вони приречені", — заявив Хагарі.

Заява про повну облогу Гази

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС.

"Я віддав наказ про повну облогу Сектора Гази. Не буде електрики, їжі, палива, все перекрито. Ми воюємо з тваринами і діємо відповідно", — сказав Ґаллант.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.