Нетаньягу відсторонив одного з міністрів від урядових засідань. У чому причина

ЗМІ
Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. Фото: AP

Міністр спадщини Ізраїлю Аміхай Еліяху запропонував скинути на Сектор Гази ядерну бомбу. На тлі цього Еліяху відсторонили від урядових засідань.

Про це повідомляє The Times Of Israel.

Зазначається, що Аміхай Еліяху в інтерв'ю заявив, що ядерний удар по Газі став би "однією з можливостей". Коли йому нагадали, що у Секторі Гази знаходиться близько 240 заручників, він сказав, що "війна має свою ціну".

"Я молюся і сподіваюся на їх повернення, але війна має свою ціну. Чому життя викрадених, звільнення яких я дуже хочу, важливіше, ніж життя солдатів і людей, яких потім уб'ють", — сказав міністр.

Також він заявив, що Сектору Гази не потрібно надавати допомогу, бо "ми б не передали нацистам гуманітарну допомогу".

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу швидко відкинув заяви Еліяху про можливість ядерного удару по Сектору Гази.

"Слова Аміхая Еліяху відірвані від реальності. Ізраїль і ЦАХАЛ діють відповідно до найвищих стандартів міжнародного права, щоб запобігти шкоді непричетним людям, і ми продовжуватимемо це робити до перемоги", — сказав Нетаньягу.

На тлі заяв Аміхая Еліяху Нетаньягу відсторонив його від засідань уряду Ізраїлю.

Водночас лідер опозиції Яїр Лапід закликав Нетаньягу звільнити Еліяху, назвавши його коментарі "жахливою та божевільною заявою безвідповідального міністра".

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.