Щонайменше 361 іноземний громадянин в'їхав до Єгипту через КПП Рафах з Гази 1 листопада — CNN

ЗМІ
. Палестинці чекають на в'їзд до Єгипту на прикордонному переході Рафах у понеділок, 16 жовтня 2023 року. Фото: AP Photo/Fatima Shbair

Щонайменше 361 іноземний громадянин в'їхав до Єгипту через контрольно-пропускний пункт Рафах з Гази станом на вечір середи, 1 листопада.

Про це пише CNN з посиланням на єгипетського урядовця.

Чиновник говорив на умовах анонімності, оскільки він не уповноважений спілкуватися зі ЗМІ.

За словами чиновника, для прибуття до Єгипту 1 листопада зареєстрували 491 іноземного громадянина. Але решта 130 або не дійшли до прикордонного переходу, або відмовилися перетинати кордон без своїх родин, чиїх імен не було у списку.

Станом на вечір середи пункт пропуску "Рафах" залишався відкритим, і решта іноземців, які зареєструвалися на перетин кордону, продовжували його перетинати, пише CNN.

Серед перших груп, які виїхали з Гази до Єгипту, були п'ять громадян Франції та 31 громадянин Австрії, повідомили міністерства закордонних справ цих країн. Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі також заявив, що "перші британські громадяни покинули Газу", не уточнивши їхню кількість.

Французьких громадян не супроводжували ані родичі, які не є французами, ані палестинські працівники французького культурного центру, йдеться в заяві МЗС країни. Вони були прийняті групою співробітників посольства Франції в Єгипті, йдеться в заяві.

До групи австрійців входять "переважно особи з подвійним громадянством, які живуть в Газі або відвідували родичів, у тому числі десять неповнолітніх, наймолодша з яких — шестирічна дівчинка", — йдеться в заяві МЗС Австрії.

У міністерстві додали, що "всі евакуйовані почуваються добре за даних обставин".

Всі 22 співробітники "Лікарів без кордонів", які не могли покинути Газу, успішно в'їхали до Єгипту

CNN також повідомляє, що всі 22 співробітники міжнародної організації "Лікарі без кордонів", які не могли покинути Газу з 7 жовтня, успішно в'їхали до Єгипту через прикордонний контрольно-пропускний пункт Рафах.

"Нова команда міжнародних співробітників, включно зі спеціалізованою медичною бригадою, вже визначена і готова в'їхати в Газу, як тільки дозволить ситуація, щоб підтримати гуманітарну та медичну допомогу", — заявили в благодійній організації.

“Лікарі без кордонів” додали, що багато їхніх палестинських колег "продовжують працювати і надавати життєво важливу допомогу в лікарнях і по всьому Сектору Гази, в той час як найелементарніший захист лікарень і медичного персоналу не гарантується".

"Тим, хто хоче покинути Газу, має бути дозволено зробити це без подальших затримок. Вони також повинні мати право на повернення", — йдеться в заяві організації.

Тяжко поранені палестинці залишають Газу

Як пише CNN, 81 тяжко поранений палестинець мав залишити Сектор Гази через КПП Рафах 1 листопада. Ввечері середи було відомо про щонайменше 45 поранених палестинців, які вже прибули і проходять лікування в кількох лікарнях по всьому Єгипту.

Як повідомив CNN представник єгипетського уряду, більшість пацієнтів розподілені між трьома лікарнями: польовим шпиталем у місті Шейх Зувейд, загальною лікарнею Ель-Аріш і центральною лікарнею Бір аль-Абд. За словами чиновника, один пацієнт отримав серйозні опіки і перебуває на лікуванні в лікарні Ісмаїлії.

Що відомо про початок евакуації іноземців з Гази

Напередодні контрольоване ХАМАСом "Головне управління прикордонних переходів та кордонів" оприлюднило у Фейсбуці список із 545 іноземців та осіб із подвійним громадянством, які, як ішлося, могли залишити Сектор Гази через пункт пропуску "Рафах" на кордоні з Єгиптом у середу, 1 листопада.

Контрольно-пропускний пункт Рафах між Сектором Гази та Єгиптом у середу, 1 листопада, почав пропускати з боку Гази іноземців. За повідомленнямінформаційного агентства Reuters, Катар домовився з Ізраїлем, Єгиптом і угрупуванням ХАМАС про відкриття переходу, хоча поки що неясно, на який термін.

Про посередництво Катару щодо відкриття гуманітарного коридору Суспільному раніше говорив посол України в Ізраїлі Корнійчук.

Раніше речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі Суспільному вказав, що у Секторі Гази збільшилася до 4 кількість загиблих українців (троє дітей та дорослий), ще 6 людей зазнали поранень.

24 жовтня вранці в МЗС України говорили, що пів тисячі українців перебувають у Секторі Гази, з них лиш понад 300 громадян зареєструвалися для евакуації.

21 жовтня в Газу потрапила перша гуманітарна допомога: медикаменти, їжа та бутильована вода. Станом на 26 жовтня на територію сектору загалом впустили близько 70 вантажівок. Для порівняння, до початку війни, в Сектор Гази щодня доставляли не менше сотні вантажівок. Водночас КПП жодного разу не відкривалось на перетин для людей. Як повідомляло видання Wall Street Journal, з самого початку були передумови вважати, що Єгипет дозволить евакуацію іноземців із Гази, втім країна не хотіла допустити потоку біженців на свою територію.

У мирні часи Єгипет також жорстко контролював перетин через "Рафах". Палестинці, які хотіли виїхати з Гази до війни, мали отримати дозвіл як від ХАМАСу, так і від Єгипту. За даними ООН, у серпні 2023 року влада Єгипту дозволила близько 20 тисяч виїздів.

Що відомо про ситуацію в Ізраїлі та Секторі Гази

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАСу вторглись на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. Внаслідок атаки загинуло понад 1 400 людей. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні запровадили воєнний стан.

ХАМАС взяв у полон та вивіз на територію Гази понад 200 заручників, зокрема дітей та людей похилого віку. 9 жовтня Ізраїль заявив про “повну облогу” Сектора Гази та почав завдавати ударів по регіону.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних евакуюватись на південь “задля власної безпеки та захисту”. Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав відкрити гуманітарні коридори з Гази для палестинців. Також він вимагає у ХАМАСу звільнити захоплених заручників. Наразі відомо про чотирьох звільнених заручниць.

Ізраїль контролює повітряний простір над Сектором Гази та його береговою лінією, а також ввезення і вивезення товарів через свої прикордонні пункти. У Газі живе понад 2 мільйони людей, більшість з них — залежить від гуманітарної допомоги. За три тижні війни, згідно з повідомленнями підконтрольного ХАМАСу міністерства охорони здоров'я, там загинуло близько семи тисяч палестинців.