ХАМАС звільнив ще двох заручниць. Одна з жінок розповіла про перебування у полоні

. Родичі людей, викрадених бойовиками ХАМАС, Тель-Авів, Ізраїль, 20 жовтня 2023 року, фото: AP

Бойовики ХАМАСу заявили, що звільнили з Сектору Гази ще двох заручників, яких хотіли передати Ізраїлю два дні тому. Одна зі звільнених заручниць 85-річна Йохевед Ліфшиц розповіла про перебування у полоні у бойовиків ХАМАСу.

Як повідомили у Telegram-каналі угруповання, заручників звільнили "з гуманітарних причин" за посередництва Єгипту та Катару.

Видання Ynet вказує, що двох жінок, яким по 80 і 85 років, передали єгипетській стороні, а їхні чоловіки залишилися у полоні.

Своєю чергою у Червоному Хресті розповіли, що "сприяли звільненню ще 2 заручників, транспортуючи їх з Гази ввечері 23 жовтня.

24 жовтня одна зі звільнених заручниць 85-річна Йохевед Ліфшиц розповіла про перебування у полоні у бойовиків ХАМАСу. Спілкуватися з журналістами їй допомогала її донька Шерон, передає BBC.

85-річна Йохевед Ліфшиц, яка була заручницею у Газі у бойовиків ХАМАСу, під час персконференції у лікарні Іхілов у Тель-Авіві 24 жовтня 2023 р. Фото: Associated Press

Жінка розповіла, що її викрали і везли в Газу на мотоциклі, а також що її били палицями. Потім Йохевед була змушена пройти кілька кілометрів по мокрій землі. Викрадачі зняли з жінки годинник і прикраси.

Коли Ліфшиц зійшла з мотоцикла, люди, які зустріли її, сказали їй, що вони "вірять у Коран" і тому не завдадуть їй шкоди. Потім її та ще 24 людини забрали в тунелі, які були "м’якими, вологими". Вона розповіла, що через дві-три години бойовики відселили п'ятьох людей з кібуцу Нір Оз в окрему кімнату. У кожного з п’яти осіб був охоронець.

Йохевед Ліфшиц зазначила, що приміщення, у яких утримували її та інших заручників були чистими. Вона каже, що вони спали на матрацах на підлозі в тунелях під Газою, а лікар приїздив кожні два-три дні.

Полоненому, який отримав важкі травми в аварії на мотоциклі по дорозі в Газу, надали допомогу. Ліфшиц розповіла, що до них приходив фельдшер, щоб принести необхідні ліки.

За її словами, викрадачі "подбали про кожну деталь", включаючи "жіночу гігієну".

Жінка зазначила, що під час утримання в тунелях її групі давали їсти білий сир і огірок і це була та сама їжа, яку їли її викрадачі з ХАМАСу.

Ліфшиц заявила, що "історія не закінчиться, доки всі (заручники, — ред.) не повернуться".

Раніше ізраїльський телеканал i24 із посиланням на джерела інформував, що бойовики ХАМАС планують передати Червоному Хресту 50 іноземних громадян, яких тримають у заручниках.

Журналісти додають, що перемовини про звільнення полонених за посередництва Катару нібито підходять до завершення. Передача відбудеться у місті Хан-Юніс на півдні Сектору Гази.

За повідомленням газети Haaretz, ХАМАС також розглядає варіант звільнення заручників в обмін на паливо.

Що відомо про ситуацію із заручниками в Секторі Гази

ХАМАС взяв у заручники понад 200 людей під час нападу 7 жовтня. Ізраїльські військові розповіли, що близько 20 заручників є підлітками та маленькими дітьми, а від 10 до 20 із них старше 60 років. Серед них десятки громадян США, Великої Британії, Франції та інших країн.

ХАМАС 20 жовтня заявив, що звільнив "з гуманітарних міркувань" двох американських заручниць — матір і доньку — за посередництва Катару. Мовиться про Джудіт та Наталі Раанан — жительок міста Еванстон у штаті Іллінойс, які приїхали до Ізраїля, щоб відсвяткувати день народження родича. Вони мають подвійне громадянство Ізраїлю та США.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 22 жовтня припустив, що наземна операція ЦАХАЛу в Секторі Гази може тривати три місяці.