В МЗС озвучили кількість українців, які хочуть виїхати з Сектора Гази

. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Пів тисячі українців перебувають у Секторі Гази, з них лиш понад 300 громадян зареєструвалися для евакуації.

Про це сказав Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі марафону "Єдині новини".

"Ми чітко розумію кількість громадян, проблему кожного громадянина, яких хоче виїхати. У багатьох з них, на жаль, немає достатніх документів, які надавали підстав для виїзду, оскільки вони там довго перебували і не оновлювали українські документи", — сказав Кулеба.

За його словами, у міністерства вже прокладені "всі потрібні маршрути", але для евакуації потрібно, аби відкрився єдиний контрольно-пропускний пункт "Рафах", який на кордоні з Єгиптом.

Речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що наразі відомо про 13 загиблих і шістьох зниклих безвісти українців у Ізраїлі внаслідок вторгнення бойовиків ХАМАСу.

Що відомо про евакуацію українців з Ізраїлю

Перший евакуаційний авіарейс із громадянами України вилетів зі столиці Ізраїлю 14 жовтня. За даними МЗС, на борту було 207 громадян України, зокрема 63 дитини.

16 жовтня з ізраїльського аеропорту Бен Гуріон (Тель-Авів) рейсом авіакомпанії HiSky до румунського міста Клуж відлетів другий евакуаційний борт зі 155 українцями, з яких 107 жінок та 23 дитини.

Ввечері 16 жовтня з Тель-Авіву до Бухаресту (Румунія) вилетів третій евакуаційний рейс з 74 громадянами України, більшість з яких жінки та діти.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні. Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази