Масова вакцинація від COVID-19 стане можливою не раніше середини 2021— ВООЗ

Ілюстративне фото, Unsplash

Масова вакцинація від СОVID-19 у світі стане можливою не раніше середини 2021 року. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначили, що наразі жодна з вакцин не продемонструвала необхідного ефекту.

Як повідомляє The Guardian, за словами прессекретарки ВООЗ Маргарет Харріс, поки жодна з вакцин-кандидатів на випробуваннях в ході другої та третьої стадії не показала ефективності на рівні не менше 50%.

"Ми не очікуємо масової вакцинації до середини наступного року. Третя фаза (випробувань, — ред.) повинна зайняти більше часу, тому що нам необхідно побачити, наскільки вакцина захищає від хвороби та наскільки вона безпечна", — заявила Харріс.

Вона додала, що всі дані, отримані в ході випробувань, мають бути оприлюднені та порівняні між собою.

"Багато людей вже зробили щеплення, але ми так і не знаємо, чи діє вакцина на даному етапі. У нас немає чіткого сигналу про те, наскільки вона ефективна і безпечна", — додала Харріс.

Що відомо

  • Україна стала частиною міжнародної ініціативи COVAX, за якою зможе отримати 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу після її винаходу та ліцензування.
  • Європейська комісія підписала перший договорів на закупку вакцин від коронавірусу з компанією AstraZeneca. Усі країни-члени ЄС отримають 300 мільйонів доз.
  • Уряд Китаю схвалив клінічні випробування на людях нової вакцини від COVID-19, створеної з використанням клітин комах.
  • 27 липня американською компанія Moderna Inc заявила, що перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.
  • Раніше розроблена компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я припускає, що смертність від коронавірусу може досягти піку взимку.